Savaitgalio apžvalga: triuškinančios Visagino ir Vilniaus BFA U-13 pergalės

Savaitgalį nudžiugino ne tik nacionalinės futbolo rinktinės pergalė, bet ir „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) U-10 laimėtas trofėjus „Ateitis CUP 2021“ turnyre bei ilgai laukta BFA Visagino U-13 pergalė.

Kol dėl rinktinių Pirmoje lygoje komandos ilsėjosi ir ruošėsi pasuktiniems dvejiems turams, Antroje lygoje praėjusį sekmadienį triuškinančią pergalę namie šventusi Andžėjaus Falčiko BFA B (7 vieta, 39 taškai) iš Šiaulių, deja, grįžo be taškų. Šeimininkai „Šiauliai“ (4 vieta, 45 taškai) po atkaklios kovos 3:2 (3:2) įveikė mūsų jaunimą, o visi įvarčiai krito pirmoje rungtynių pusėje. 4 ir 7 min. įvarčius į BFA B sąskaitą įrašė Tomašas Gulbickis ir Aidas Šidlauskas.

Lietuvos jaunimo čempionate Eduardo Skuratovičiaus BFA U-19 (4 vieta, 10 taškų) nepasigailėjo SFA Vilniaus „Vyčio“ (7 vieta, 7 taškai) ir įveikė varžovus rezultatu 6:1 (3:1). Dubliu į „Vyčio“ vartus pasižymėjo Nojus Galinis, po kartą įmušė Maksimas Kalinauskas, Sylvesteris Višnevskis, Domas Lotužys ir Ernestas Balinskij.

Elitinė jaunių lyga (EJL)

Elitinės jaunių lygos (EJL) U-17 čempionate Artiomo Rinkevičiaus dublis nepadėjo Dmitrijaus Karašovo BFA U-17 (9 vieta, 0 taškų) ekipai, kuri namuose 2:3 (0:1) nusileido FA „Panevėžys-PRSSG“ (7 vieta, 7 taškai).

Trenerio Artūro Švaikevičiaus BFA EJL U-16 turas buvo nukeltas, nes 8 ekipos nariai su Lietuvos U-16 rinktine išvyko Lenkiją, kur su šios šalies rinktine sužais draugiškus susitikimus.

Tuo metu U-15 diviziono 10-ajame ture vyko tikra kova. Trenerio Gintauto Sidorovo BFA U-15 (8 vieta, 14 taškų) vyko į Alytų, kur susitiko su „Dainavos“ jaunimu (11 vieta, 2 taškai). BFA pirmieji įsiveržė į priekį po Jegoro Stepanovo įvarčio. Varžovai atsakė taip pat tiksliu smūgiu, o Kirilas Ambrusevičius, o vėliau Nikas Benevičius išvedė BFA į priekį. Kai jau atrodė, kad taškai garantuoti, „Dainava“ išplėšė pratęsimą, o Kelvinas Biekša užsidirbo antrą geltoną kortelę. Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi rezultatu 3:3 (1:1). Komandos stojo mušti 11 m. baudinių, kuriuose sėkmingai 7:5 realizavo G. Sidorovo vaikinai.

Pirma lyga

Pirmos lygos U-16 divizione be pralaimėjimų žengia A. Švaikevičiaus BFA U-16 B (1 vieta, 18 taškų) be didesnio pasipriešinimo tokiu pačiu rezultatu kaip ir praėjusiame ture 5:1 (1:0) įveikę Alytaus „Vidzgirį“ (3 vieta, 12 taškų). Jau antrą minutę BFA į priekį išvedė Patrikas Pranckus, antroje rungtynių dalyje įvarčių fiestą pratęsė Ernestas Fedianinas, Kristupas Gailiūnas, Ričardas Pravišinskis ir Lukas Klišys.

Greitą įvartį po Ilja Michalkevičiaus tikslaus smūgio pelnę Domo Paulausko BFA U-15 B  (7 vieta, 6 taškai) išsiveržė į priekį jau 3 min., bet paskui praleido tris „Granito“ įvarčius. 60 min. Dominykas Kuteikis skirtumą sušvelnino, bet kėlinio gale varžovų realizuotas 11 m. baudinys įtvirtino vieno iš diviziono lyderių „Granito“  (2 vieta, 17 taškų) pergalę rezultatu 2:4 (1:2).

Tame pačiame divizione žaidžianti Sergejaus Rubizovo ir Evaldo Kačinsko BFA Visagino U-15 komanda (6 vieta, 8 taškai), namuose 1:4 (0:4) neatsilaikė prieš FA „Trakus“ (4  vieta, 15 taškų). Varžovai jau pirmajame kėlinyje po keturių tikslių smūgių įgijo įtikinamą pranašumą, o rezultatą 37 min. sušvelnino Markas Pučka.

Dariaus Jakelevičiaus BFA U-13 B (8 vieta, 9 taškai) išvykoje 1:4 (0:2) nusileido VFA „Geležiniam Vilkui“ (3 vieta, 16 taškų), o vieninteliu įvarčiu šiame ture pasižymėjo Vytenis Liubšys.

Lietuvos jaunučių čempionatas

Lietuvos jaunučių čempionate D. Kartašovo BFA U-13 A komanda net 10:0 (5:0) įveikė FA-FM „Ateities“ bendraamžius. Jonas Viederis varžovams atseikėjo „hat-trick‘ą“, po dublį įmušė Aidenas Antanavičius ir Julius Ratkevičius, po įvartį pelnė Lukas Skurvydas, Gabrielius Maziliauskas ir Aidenas Antanavičius.

Tuo metu Nikolajaus Miščenko BFA Visagino U-13 (13 vieta, 3 taškų) iškovojo pirmąją pergalę net 9:0 (6:0) nepasigailėję Kėdainių „Nevėžio“. „Pokerį“ (4 įvarčius) pelnė Jegoras Provalskis, Jaroslavas Pyrčkakas pridėjo „hat-trick’ą“, po kartą kamuolį į vartus pasiuntė Deividas Tamulevičius, Danila Ralikas. Šaunuoliai!

Turnyrai

„Ateitis CUP 2021“ turnyre trenerio Arturo Chatkevičiaus BFA U-10 mažajame finale po baudinių serijos įveikė Italijos „Juventus“ ir iškovojo prizinę trečią vietą, šaunuoliai!

BFA Visagino U-15 savaitgalį dalyvavo Vytauto Leščiaus atminimo turnyre Anykščiuose, kuriose 7:1 įveikė Anykščius ir 6:2 Ukmergę.