Savaitės apžvalga: gerėjantis BFA Visagino U-15 žaidimas

Sostinės ir Visagino „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) ekipos savaitgalį nuveikė nemažai darbų: reprezentacinė komanda perlipo pirmąjį FPRO LFF taurės pirmąjį barjerą, tuo metu BFA Visagino U-15 nudžiugino gerėjančiu žaidimu.

FPRO LFF taurė

Penktadienį, balandžio 19 d., BFA sėkmingai įveikė FPRO LFF taurės pirmąjį etapą. Vyr. trenerio Haroldo Šidlausko, trenerių Dmitrijaus Kartašovo ir Pavel Leus vaikinai šiandien Kuršėnuose padarė savo darbą ir 4:0 (3:0) įveikė vietos „Ventą“. Nedas Garbaliauskas įsirašė dublį, po įvartį pridėjo Aurimas Gackas ir Kirilas Ambrusevič. Dėkojame „Ventai“ už priėmimą, kovą ir sukurtą šventišką atmosferą bei linkime sėkmės ateityje!

Po savaitės TopSport Pirmos lygos pertraukos penktadienį BFA (2 vieta, 14 taškų) vyksta į Jonavą, kur susitiks su mūsų jaunimui kol kas neįveikiamu „BE1“ (4 vieta, 12 taškai).

Geros dienos

Elitinė jaunių lyga (EJL)

Įspūdingą pergalę Šiauliuose iškovojo Raimondo Vilėniškio ir Oleksėjaus Čiobano BFA U-16 (3 vieta, 51 taškas), kurie net 8:0 (5:0) įveikė šeimininkus „Šiaulių“ U-16 (12 vieta, 4 taškai). Dubliu pasižymėjo Žygimantas Jurevičius ir Kajus Paulauskas, po įvartį pridėjo Lukas Skurvydas, Ervinas Balabanovas, Adomas Mikitavičius ir Justas Vareika.

Tuo metu Gedimino Poberžio ir Aivydo Ruškio ekipa (1 vieta, 55 taškai) įspūdingą pergalių seriją nutraukė „Šiaulių“ U-15 (5 vieta, 42 taškų), kurie EJL lyderius įveikė vieno įvarčio skirtumu 0:1 (0:1).

Lietuvos Jaunučių čempionatas

Po nesėkmių serijos Lietuvos jaunučių čempionate atsitiesė vyr. trenerio Artūro Chatkevičiaus, trenerio Artūro Ramoškos BFA U-14 (2 vieta, 41 taškas), kurie po Deivido Miežio dublio 2:0 (1:0) vaikinai įveikė „Šiaulių-ŠSG“ U-15 (7 vieta, 40 taškų).

LVJUFA Pirma lyga

Jono Petrausko ir Sergejaus Rubizovo BFA Visagino U-18 (5 vieta, 18 taškų) išvykoje 1:0 (0:0) nusileido „Jonavos“ bendraamžiams (2 vieta, 29 taškai).

Aivydo Ruškio BFA U-15 (2 vieta, 40 taškų) ekipa 1:4 (1:1) turėjo pripažinti lentelės kaimyno Vilniaus „Vyčio“ (3 vieta, 37 taškai) pranašumą. Vienintelį BFA įvartį pelnė Nojus Ginaitis.

Gerbėjų gausiai palaikoma Kirillo Momontovo BFA Visagino U-15 (10 vieta, 9 taškai) sužaidė kol kas geriausias sezono rungtynes. Nors LVJUFA Pirmos lygos čempionato ture Visagine vaikinai varžovams iš Kauno „Hegelmann“ U-15 nusileido 1:4 (0:2), tačiau komanda nudžiugino vis gerėjančiu žaidimu, o rungtynės sutraukė gausų būrį gerbėjų. Vienintelį visaginiečių įvartį pelnė Fabian Rubizov.

„Nors rezultatas nedžiugina, bet mes tikrai sužaidėme kol kas geriausias rungtynes šiame sezone. Visi 4 įvarčiai buvo praleisti po standartinių situacijų. Pirmoje rungtynių dalyje kontroliavome žaidimą, bet neišnaudojome savo progų. Antrame kėlinyje mūsų planus sugriovė suprastėjusios oro sąlygos. Nesugebėjome prisitaikyti prie šlapios ir slidžios aikštės, prasidėjo klaidos. Įmušėme įvartį, viltys atgijo, bet vėl praleidome ir paskui jau pritrūko jėgų“, – po rungtynių kalbėjo komandos strategas.

„Labiausiai džiugina, kad bandome žaisti mūsų stiliumi ir diktuoti savo taisykles aikštėje. Nebijome pradėti atakas nuo trumpo ir vidutinio perdavimo. Tik koncentracijos ir atsidavimo lygis turi išlikti iki rungtynių pabaigos, o ne kaip leidžia varžovas“, – po pergalės kalbėjo vyr. treneris

Arno Ananjevo BFA U-14 B (1 vieta, 39 taškai) net 18:0 įveikė Patriko Marsagašvili BFA U-14 C (7 vieta, 5 taškai).

Tado Švaikevičiaus BFA U-13 B (1 vieta, 43 taškų) 20:0 sutriuškino VFA „Geležinį Vilką“ U-13 B.  

Turnyrai

Puikus BFA komandų pasirodymas „Number One Cup“ turnyre Gdanske. Prestižiniame turnyre, kuriame varžosi tokių Europos grandų kaip „Liverpool“, „Sporting”, „Everton“ ir kitų akademijos, dalyvavo Dariaus Jakelevičiaus 2014 m., Domo Paulausko 2015 m. ir Ginto Sidorovo 2013 m. komandos. 2014 m. vyrukai užėmė 11 vietą iš 24 Europos komandų, 2015 m. – 15-ą iš 24-ų.

Tuo metu Nikolajaus Miščenko BFA Visagino 2015 m. komanda Latvijoje dalyvavo „Daugavpils Cup 2015 m.“ turnyre, kuriame iš viso varžėsi net 25 komandos iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Vaikinai čia kaip reikiant pasidarbavo, iškovojo pergalių ir gavo puikios varžybinės patirties.