Rezultatų apžvalga: BFA Vilniaus U-16 triumfas Italijoje

Reprezentacinė Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) ekipa išgyvenimo ir pakilimą, ir nuosmukį: Pirmos lygos išvykos mače sutriuškino vieną iš lyderiaujančių ekipų, tačiau skaudžiai nusvilo LFF taurės aštuntfinalyje su A lygos komanda ir partnere. Tuo metu mūsų bendruomenę nudžiugo Vilniaus BFA U-16 triumfas prestižiniame Italijos turnyre.

Pirma lyga ir LFF taurė

Haroldo Šidlausko BFA reprezentacinė komanda (7 vieta, 10 taškų)  išvykoje įspūdingu pasirodymu 3:0 (1:0) įveikė vienus iš Pirmos lygos lyderių „Šiaulių“  ekipą (5 vieta, 16 taškų), kurie iš trečios vietos lentelėje nukrito į penktą. Pirmajame kėlinyje įvarčių sąskaitą atidarė kapitonas Lukas Valvonis, o pergalę įtvirtino Džonio Gabrieliaus Puzo ir Martino Perveinio įvarčiai, kurie buvo įmušti vos per 2 minutes. Po puikios pergalės BFA, deja, bet pasitraukė iš LFF taurės turnyro. Gegužės 25 d. aštuntfinalyje vyrukai 0:6 (0:4) nusileido partnerei, A lygos tvirtai žengiančiai „Hegelmann“ ekipai.

Elitinė jaunių lyga (EJL)

EJL U-17 divizione Dmitrijaus Kartašovo U-17 (6 vieta, 38 taškai) apmaudžiai namuose 4:5 (4:0) nusileido „Kauno Žalgirio“ akademijai, nors pirmą rungtynių dalį laimėjo 4:0. BFA į priekį įsiveržė po Artiomo Rinkevičiaus dublio, Martino Ustinovičiaus ir Ernesto Fedianino įvarčių. Tačiau, kai atrodė pergalė yra ranka pasiekiama, antroje rungtynių dalyje viskas apsivertė ir 5 kauniečių įvarčiai, kurie leido jiems išplėsti pergalę.

Dėl EJL U-15 7-12 vietų kovojantys trenerio G. Sidorovo BFA U-15 (2 vieta, 40 taškų) deja, bet Vilniaus sostinės akademijų derbyje 0:1 (0:1) nusileido „Vilnius football academy“ futbolininkams (4 vieta, 29 taškai).

Pirma lyga

Pirmą vietą užsitikrinusi Tado Švaikevičiaus BFA U-16 B (1 vieta, 50 taškai) po ilgos pertraukos nusileido varžovams. Išvykoje BFA U-16 B 1:4 (0:1) nusileido lentelės kaimynei „Garliavai“ (2 vieta, 42 taškai), o vienintelį BFA įvartį pelnė Karolis Slidevskis.

Domo Paulausko U-15 B (5 vieta, 24 taškų) susitiko su U-15 diviziono lyderiu VFA „Geležiniu Vilku“ ir po Tautvydo Tetenio įvarčio rezultatu 1:1 (0:1) sugebėjo pelnyti tašką.

Sergėjaus Rubizovo BFA Visagino U-15 (7 vieta, 17 taškų) išvykoje net 3:0 įveikė „Granito“ (8 vieta, 11 taškų) futbolininkus (8 vieta, 11 taškų) ir įsirašė tris svarbius taškus.

Po praėjusią savaitę patirto pralaimėjo Luko Laurinavičiaus BFA U-14 B (5 vieta, 33 taškai) atsitiesė ir rezultatyviose rungtynėse 4:3 (1:3) įveikė „Vilnius football academy“ futbolininkus (2 vieta, 42 taškai).  Nors priešininkai pirmajame kėlinyje įsiveržė į priekį, BFA po Adomo Mikitavičiaus dublio, Karolio Liubkevičiaus ir Giedriaus Gerulaičio įvarčių išplėšė pergalę.

LVJUFA Pirmos lygos U-13 divizione Visagino BFA U-13 (12 vieta, 9 taškai), vadovaujama vyr. trenerio Nikolajaus Miščenko, nusileido FM Vilniaus „Vyčiui“ (3 vieta, 53 taškai), o vieninteliu visaginiečių įvarčiu pasižymėjo Jegoras Provalskij.

Lietuvos jaunučių čempionatas

Lietuvos jaunučių čempionate Igorio Morino BFA U-14 (2 vieta, 56 taškų) toliau skina įtikinamas pergales. Vyrukai namuose nepasigailėjo svečių iš Žemaitijos Gargždų „Bangos“ (6 vieta, 46 taškai), kuriuos sutriuškino 8:1 (4:1). „Hat-trick‘ą įsirašė Aleksandras Tkačukas, dublį – Emilijus Sinkevičius, po vieną įvartį pridėjo Dominykas Liepis, Žygimantas Jurevičius ir Ervinas Balabanovas.

Pergalių seriją nutraukė Dmitrijaus Kartašovo BFA U-13 (2 vieta, 42 taškai), kurie lygiosiomis 1:1 (1:1) sužaidė „Marijampolės FC“. Vienintelį BFA įvartė pelnė 4 rungtynių minutę pelnė Jonas Ratkevičius.

Turnyrai

Jungtinė Vilniaus BFA ir Alytaus futbolo akademijos „Dainava“ 2006 m. komanda privertė Europos, Amerikos, Kanados futbolo klubus įsiminti Lietuvos vardą. Gegužės 15-22 d. Italijoje vykusiame tarptautiniame „Internazionale turneo della pace“ futbolo turnyre mūsų šalies atstovai pusfinalyje ir finale nušlavė italų komandas ir visų nuostabai iškėlė turnyro čempionų taurę. Daugiau apie turnyrą skaitykite čia.

Puikiai Londone vykusiame turnyte pasirodė Arturo Chatkevičiaus ir Arno Ananjevo BFA U-12, pasisėmusi vertingos patirties.