Rezultatų apžvalga: Vilniaus BFA komandų sėkmė taurių turnyruose

Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komandas balandį lydi sėkmė: beveik visos komandos priešpaskutinę mėnesio savaitę iškovojo pergales bei žengė tvirtus žingsnius taurių turnyruose, mažiau pasisekė Visagino komandoms. Haroldo Šidlausko BFA Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyre peržengė pirmojo etapo laiptelį, o Artūro Švaikevičiaus BFA B sutriuškino varžovus Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) taurės turnyre.

LFF ir VRFS taurių turnyrai

D. Šidlausko BFA reprezentacinė komanda šeštadienį, balandžio 23 d., nelengvai, po pratęsimo 3:0 (0:0) įveikė II lygos ekipą Kybartų „Sveikatą“, tačiau vyr. treneris liko nepatenkintas vaikinų nusiteikimu, kuris ir neleido įgyti persvaros per pagrindinį rungtynių laiką. Pirmajame kėlinyje mūsų jaunimas atrodė gana vangiai ir neįvertino II lygoje žaidžiančių varžovų. Gavę geros pylos, antrajame kėlinyje vyrai susiėmė: atakos buvo daug aštresnės, noro buvo irgi daug daugiau, žaidimą pagyvino keitimai. Tačiau Kybartų „Sveikata“ laikėsi ir komandos išėjo į pratęsimą. Jame šeimininkams parodyta raudona kortelė, o savo darbą padarė puolėjas Martinas Perveinis, įmušęs „hat-trick’ą“, ir BFA ramiai užbaigė rungtynes.

Tuo metu sekmadienį, balandžio 23 d., A. Švaikevičiaus BFA B neturėjo vargo VRFS taurės turnyre. Vaikiniai net 11:1 įveikė FC TEC ir žengė į kitą etapą. Net penkis įvarčius komandai pelnė Nedas Garbaliauskas.

Tuo metu Lietuvos Jaunimo U-19 čempionate išvyka į Plungę nebuvo sėkminga Eduardo Skuratovičiaus BFA U-19 (4 vieta, 27 taškai), kuri 0:2 (0:2) nusileido FK „Babrungui“ (8 vieta, 17 taškų).

Elitinė jaunių lyga (EJL)

Trenerio Dmitrijaus Kartašovo BFA U-17 (5 vieta, 33 taškai), pasipildžiusi BFA U-16 nariais, toliau sėkmingai kyla turnyro lentelėje. 27 turo rungtynėse vaikinai 5:3 (2:1) įveikė Kauno NFA-BE1 (3 vieta, 46 taškai). Artiomas Rinkevičius pasižymėjo dubliu, nors galėjo sąskaitą papildyti trečiu įvarčiu, bet nerealizavo 11 m. baudinio. Įvarčius pelnė ir Patrikas Pranckus, Martinas Ustinovič bei Ervinas Romanovskis.

Dėl EJL U-15 7-12 vietų kovojantys trenerio G. Sidorovo BFA U-15 (2 vieta, 34 taškai) išvykoje 2:1 (0:1) sugebėjo atsakyti į varžovų įmuštą įvartį dviem Kirilo Ambrusevičiaus smūgiais ir įsirašyti tris taškus rungtynėse su Alytaus „Dainavą“ (5 vieta, 10 taškų).

Pirma lyga

Tado Švaikevičiaus BFA U-16 B (1 vieta, 38 taškai) 6:2 (2:0) svečiuose nepasigalėjo Kauno „Fortūnos“ (7 vieta, 22 taškai) futbolininkų. „Hat-trick‘ą“ įsirašė Kristupas Pijus Gailiūnas, dubliu pažymėjo Margiris Čižas, o vieną pridėjo Ričardas Pravošinskis.

Domo Paulausko U-15 B (5 vieta, 20 taškų) praėjusią savaitę sužaidė du rezultatyvius turus, kuriuose  komandą lydėjo sėkmė. Pirmose 14-o turo rungtynėse BFA U-15 B 5:4 (3:1) įveikė ir taškais pasivijo lentelės kaimynus FA „Trakus“ (4 vieta, 20 taškų). „Hat-trick‘ą“ pelnė Tautvydas Tetenis, po kartą į rungtynių protokolą įsirašė Elanas Šubonis ir Eigintas Merliūnas. Kitame ture komanda susitiko su FK „Granitu“ (3 vieta, 29 taškai) ir čia virė itin atkakli kova. BFA U-15 praleido 2 įvarčius, bet sugebėjo atsakyti po Lucca Corso ir Nikolajaus Černousovo įvarčių. Komandos stojo mušti 11 m. baudinių, kur 7:6 pergalę šventė BFA.

Sergėjaus Rubizovo BFA Visagino U-15 (7 vieta, 14 taškų) išvykos ture ekipa nuo 25 min. žaidė mažumoje ir po kovos 2:4 (1:1) nusileido FA „Trakams“ (4 vieta, 20 taškai). Įvarčius visaginiečiams Aronas Bucevičius ir Gordej Zubkovas.

Dariaus Jakelevičiaus BFA U-13 B (5 vieta, 36 taškai) 4:1 (4:0) įveikė „Atakos“ žaidėjus, o Arijus Krušinskas įsirašė dublį, įvarčių protokole atsirado Alanas Buenanjo ir Vytenis Liubšys.

Visagino BFA U-13 B (13 vieta, 6 taškai), vadovaujama vyr. trenerio Nikolajaus Miščenko, išvykoje skaudžiai nusileido Vilniaus „Margiriui“ (4 vieta, 41 taškas).

Lietuvos jaunučių čempionatas

Igorio Morino BFA U-14 (4 vieta, 41 taškas) iškovojo itin sunkią pergalę prieš Telšių „Džiugo“ (14 vieta, 10 taškų) bendraamžius. Vaikinai kėlinio pradžioje atsilikinėjo 0:2, kol Ervinas Balabanovas išlygino rezultatą, vėliau „Džiugas“ dar kartą padidino skirtumą. Tačiau Deividas Česnauskis dar kartą švelnino skirtumą, kol kėlinio gale Arturo Stoliarčiko įvartis leido BFA išplėšti pratęsimą. Jame 8:7  sėkmė lydėjo BFA.

Principinėje Vilniaus akademijų U-13 derbyje pergalę iškovojo trenerio Dmitrijaus Kartašovo BFA U-13 (2 vieta, 31 taškas), kurie 3:0 (1:0 ) įveikė „Žalgirietį“ (4 vieta, 26 taškai). Dubliu pasižymėjo Karolis Sargiūnas, vieną pridėjo Maksimilianas Solomonas Ratovičius.

Turnyrai

A. Švaikevičiaus 2006 m. gimimo auklėtiniai Artiomas Osipovičius, Adrianas Lickūnas ir Adrianas Karpovs su U-17 rinktine dalyvavo Bosnijoje ir Hercegovinoje, kur dalyvavo UEFA „Development“ turnyre, kurį po dviejų pralaimėjimų Juodkalnijai bei Bosnijai ir Hercegovinai užbaigė pergale rezultatu 5:0 prieš Gajanos bendraamžius. A. Osipovičius šiose rungtynėse pelnė įvartį.