Prie BFA Visagino kolektyvo jungiasi trenerė Evelina

Futbolą puikiai gali žaisti ir mergaitės – tą įrodys jauna ir entuziazmo kupina trenerė Evelina Visockytė, kuri jungiasi prie „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) Visagino kolektyvo ir nuo lapkričio mėnesio į futbolo treniruotes kvies visas miesto mergaites.

Už jaunimo reikalų koordinavimą miesto savivaldybėje atsakinga mergina priėmė naują iššūkį – meile futbolui užkrėsti mergaites nuo 3 m., kurių grupę ji jau pradėjo rinkti. Evelina visada mėgo sportą, tačiau labiausiai ją patraukė ir įtraukė sporto šaka pasaulyje Nr. 1. Iš pradžių žaidusi, vėliau po kelio traumos Evelina pradėjo treniruoti merginas ir šiuo metu yra vienintelė mieste oficiali futbolo teisėja.

„Nuo mokyklos buvau labai aktyvi, lankiau daugybę būrelių, užsiėmiau beveik visomis sporto šakomis: futbolu, krepšiniu, tinkliniu, akrobatika. Vienu metu buvau labai įsitraukusi į tinklinį. Tačiau prieš 5 metus Visagine vyko vienas futbolo turnyras ir Visagino merginų komandai pritrūko žaidėjų, todėl pakvietė mane, žinodamos kad anksčiau esu žaidusi. Po pirmųjų rungtynių pradėjau kartu su jomis lankyti treniruotes, žaisti Utenos apskrities pirmenybėse. Tačiau gavus kelio traumą, teko pereiti į trenerio asistentės vaidmenį ir tik antroje sezono pusėje  teko jėgas išmėginti ir Pirmoje lygoje. Žaidžiau įvairiose pozicijose, nuo puolimo iki gynybos ir tik po kelio traumos atsistojau ginti vartų, kuriuose ir baigiau žaidėjos karjerą. Tuomet pradėjau padėti treneriui, tapau jo asistente. Patiko ir žaisti, ir treniruoti. Žinoma, tai du skirtingi dalykai, tačiau abiejuose pusėse puikiai jaučiausi“, – pasakojo BFA Visagino trenerė.

dav

Evelina sako, kad į futbolą pažiūrėti iš skirtingų pusių jai leidžia ir teisėjavimo veikla, ir savanoriavimas Lietuvos futbolo federacijoje (LFF).

„Futbolas iš visų sporto šakų mane įtraukė labiausiai. Aktyviai įsitraukiau į LFF veiklas, daug savanoriavau įvairiuose turnyruose, rungtynėse, iki šiol teisėjauju. Šiuo metu esu vienintelė oficiali futbolo teisėja mieste. Tai padeda į futbolą pažiūrėti iš kitos pusės. Savanoriavimas tarptautiniuose čempionatuose Lietuvoje man suteikia smagios patirties ir organizacinių įgūdžių. Pasaulio salės futbolo čempionate buvau atsakinga už Argentinos rinktinę, net pramokau ispanų kalbos“, – pasakojo trenerė.

Prisijungimas prie BFA Visagino, pasak Evelinos, buvo natūralus žingsnis. Visagine ji sieks mergaites ir merginas supažindinti su futbolu ir užkrėsti aistra jam.

„Futbolas manęs nepalieka ir vis įtraukia. Tai dar vienas žingsnis link jo. Neturiu jokių baimių dirbti su vaikais – abu tėvai yra pedagogai, todėl darbas su vaikais manęs negąsdina, žinau ko tikėtis. Pirmiausia noriu surinkti komandą, o paskui žiūrėti, ką mes galime nuveikti, kur dalyvauti. Smagu, kad galėsiu padėti savo gimtojo miesto mergaitėms susipažinti su futbolo kultūra“, – teigė BFA Visagino trenerė.

Registruotis į futbolo treniruotes, skirtas mergaitėms galite čia: www.bfavisaginas.lt. Užpildžius registracijos anketą, su Jumis susieks pati trenerė. Pirma savaitė treniruočių – nemokamai, o pasirašius sutartį bus dovanojamas visas futbolo aprangos komplektas.