BFA Visagino vyr. treneris N. Miščenko: „Norime paruošti vaikus didžiajam sportui“

„Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) Visagino vyr. treneris Nikolajus Miščenko – puikiai pažįstas miesto bendruomenei. Visagine užaugęs ir šio miesto komandoms atstovavęs buvęs futbolininkas negalvojo, kad treniravimas taps jo gyvenimo keliu. Jaunas strategas tikisi, kad Visagine bus užaugintas ne vienas Lietuvos futbolo talentas.

N. Miščenko į futbolą atvedė tėtis, tačiau ilgą laiką žaidė jam teko žaisti su vyresniais už save, todėl dėl savo vietos aikštelėje teko pakovoti.

„Septynerių metų mane į futbolą atvedė tėvas, tačiau tuo metu nebuvo mano bendraamžių ir teko sportuoti su vyresniais. Buvo nusivylimo, kai dėl amžiaus skirtumo ne viskas pavykdavo, bet nepasidaviau. Tuometis mūsų treneris buvo labai geras, bet jis išvyko į Jungtines valstijas, dabar jis dirba PSG akademijoje. Pradėjus žaisti su bendraamžiais, pajaučiau, kad turiu daugiau patirties, nes visą laiką žaidžiau su vyresniais. Tuomet tapome Lietuvos čempionais. Komanda buvo stipri, tris iš mūsų atsirinko jaunimo rinktinių treneris, kuriuo tuo metu buvo dabartinis BFA Visagino vadovas Ivanas Švabovičius. Tuometinėje mūsų komandoje buvo ne vienas grasus žaidėjas: Valentinas Jariomenka, „Granito“ dabartinis treneris Aleksandras Šukštulis ir kiti“, – pasakojo buvęs žaidėjas.

Vėliau treneris tęsė savo profesionalaus futbolininko karjerą: su Visagino „Inter“ ekipa peržengė Pirmos lygos barjerą ir sugebėjo patekti į A lygą. Žaisdamas studijas dar derino su mokslais Lietuvos sporto universitete. Su tuometine Kauno „Atleto“ komanda N. Miščenko vėl nužygiavo iki A lygos.

„Deja, abu mano klubai susidūrė su finansiniais sunkumais ir nebaigėme sezonų A lygoje. Tačiau juose pasisėmiau daug patirties, žaidžiau auštame lygyje. Dirbau su daug puikių trenerių, iš kurių daug išmokau. Tuo metu dar negalvojau apie trenerio karjerą, norėjau būti profesionaliu futbolininku. Vėliau net mąsčiau rinktis ne sportą, o kitą sritį. Tačiau viskas apsivertė, kai dabartinis „Kauno Žalgirio“ treneris Rokas Garastas pakvietė padirbėti su šalies U-13 ekipa. Ten sekėsi neblogai, įgavau vertingos patirties ir supratau, kad galiu treniruoti ir man tas patinka“, – teigė BFA Visagino strategas.

Atmetęs pasiūlymą pabandyti treniruoti vaikus Kaune, treneris grįžo į gimtąjį miestą, kur po nedidelės pertraukos pradėjo vėl imtis trenerio darbo. Pasak futbolo specialisto, Visaginas visada išugdydavo gerų žaidėjų, šiuo metu taip pat yra perspektyvių vaikų.

„Visaginas visada turėjo gerų žaidėjų. Talentų čia yra, tačiau reikia žmonių, kurie juos nukreiptų tinkama linkme. Tikimės, kad BFA atvežta patirtis padės tai padaryti. Tikiuosi, kad pokyčiai įkvėps tuos, kurie savimi abejojo ir galvojo, kad jiems nepavyks. Gal jie susimąstys, kad neveltui treniruojasi. Dabar turiu 3-4 talentingus vaikus, tačiau svarbiausia, kad jie neužriestų nosies ir dirbtų toliau. Treneriui tai nelengva užduotis, nes reikia juos motyvuoti nenuleisti kartelės“, – pasakojo N. Miščenko.

Treneris taip pat išskyrė, kad labiausiai šiame darbe jį džiugina, kai auklėtiniai jį supranta, mėgaujasi futbolu ir rodo rezultatus. Tačiau jiems reikia laiko ir vaikų brandos.

„Labiausiai džiugina, kai vaikams patinka, jie supranta tave ir jiems gerai sekasi. Vėliau ateina ir rezultatai. Tačiau būna etapų, kai sunkiai sekasi ir atrodo, kad viskas ne taip. Tuomet ir aš suabejoju, ar viską gerai darau kaip treneris. Tačiau čia svarbu kantrybė. Reikia duoti vaikams laiko ir tuomet viskas savaime susitvarko. Atrodo, vaikai išeina atostogų, o po jų grįžta visai kitokie“, –  darbo niuansus atskleidė BFA Visagino strategas.

N. Miščenko akcentuoja, kad visaginiečiams BFA treneriai sieks suteikti geriausias sąlygas tobulėti ir pasiekti sporto aukštumas.

„Norime vaikams gyvenime suteikti platų pasirinkimą bei paruošti juos didžiajam sportui ar bent šalies rinktinėms. Žinoma, svarbu ir mokslai, kurie suteikia daugiau šansų kažko pasiekti gyvenime. Kviečiu visus ateiti ir pabandyti sportuoti su BFA“, – pakvietė strategas.

BFA Visaginas kviečia visus vaikus nuo 3 m. į futbolo treniruotuotes pagal RSC „Anderlecht“ sistemą. Jas  visada galite išbandyti nemokamai.