BFA Visagino trenerių kolektyvas stiprinasi: prisijungė į gimtąjį miestą grįžęs K. Mamontovas

Greitai antrąjį gimtadienį švęsiantis BFA Visaginas stiprinasi: prie trenerių kolektyvo prisijungs į savo gimtąjį miestą grįžtantis futbolo treneris Kirillas Mamontovas. 37-erių metų futbolo specialistas iki šiol dirbo Utenos „Utenyje“, tačiau nuo naujo sezono ambicijų neslepiantis treneris savo žinias stengsis perduoti jaunajai Visagino futbolo kartai.

BFA Visagino vadovas Ivanas Švabovičius sako, kad naujojo trenerio, kuris turi UEFA A ir fizinio rengimo trenerio licenciją, prisijungimas padės akademijai dar sparčiau augti. Prie plėtros prisidės ir atnaujintas Visagino miesto stadionas, kuriame šiuo metu baigiama keisti aikštės danga.

Šiuo metu BFA Visaginas turi beveik 200 auklėtinių, todėl būtinai reikėjo dar vieno specialisto, kad galėtume gerinti paslaugų kokybę ir toliau plėstis. Turime ambicingų planų ir tikime, kad Kirillas, kuris yra vietinis, padės mums juos įgyvendinti“, – teigė I. Švabovičius.

Visą gyvenimą Visagine praleidęs ir čia užaugęs K. Mamontovas į gimtąjį miestą grįžta po beveik 7-erių metų pertraukos. Treneris pasakojo, kad iš pradžių lankytas graikų-romėnų imtynes jis iškeitė dėl didžiausios savo aistros – futbolo. 

„Viskas prasidėjo nuo kamuolio spardymo kieme. Metęs imtynes, žaidžiau futbolą iki 15-os, pavyko mums patekti tarp keturių geriausių komandų Lietuvoje. Tada prasidėjo paauglystė, mečiau futbolą. Grįžau 21-erių, tačiau patyriau traumą ir man pasakė, kad negalėsiu žaisti. Tuomet nusprendžiau tapti treneriu ir savo atkaklumo dėka patekau į trenerių rengimo kursus. Išmokau lietuvių kalbą, gavau trenerio B licenciją ir trejus metus grįžęs į Visaginą dirbau be atostogų“, – savo kelią į treniravimą pristatė K. Mamontovas.

Tuomet trenerį pastebėjo ir prisijungti prie Utenos „Utenio“ prie vyrų komandos pakvietė klubo vadovas. Visgi, po trenerių pokyčių komandoje, treneris pradėjo dirbti su vaikais, Utenoje sukūrė šeimą.

„Utenoje, galime sakyti, tapau vyru – atvažiavau jaunuoliu, o dabar turiu vieną iš man svarbiausių žmonių – žmoną, su kuria auginame du vaikus. Šešerius metus dirbau su vaikais. Per tuos metus Utenoje įgavau milžiniškos patirties, sukaupiau žinių, dirbau su užsienio specialistais. Supratau analizės, planavimo reikšmę. Šiuo metu studijuoju „Barca innovation hub online“ video analitiką. Mokslai man labai svarbu, visada stengiuosi kaupti žinias įvairiuose kursuose. Dabar supratau, kad šias žinias noriu pritaikyti praktikoje ir dirbti savo gimtajame mieste“, – pasakojo naujasis BFA Visagino treneris.

Jaunas specialistas neslepia ambicijų ir sako esantis pasiruošęs neskaičiuoti valandų bei dirbti miesto vaikų labui.

„Noriu savo žiniomis pasidalinti. Keliu sau iššūkį – užsiauginti grupę, komandą, kuri bus konkurencinga Lietuvos lygiu. Turiu didelį pranašumą: esu jaunas ir vietinis, todėl ketinu neskaičiuoti valandų. Noriu sukurti tokią aplinką, kurioje būtų gera ir miesto, ir mano pačio vaikams. Kad būtų gera tėvams, treneriams. Kur mes neskaičiuosime valandų, kur gyvenimą kursime apie futbolą. Noriu suburti tvirtą bendruomenę – čia mano yra didžiausias tikslas“, – savo tikslais dalijosi K. Mamontovas.

Giliomis futbolo tradicijomis garsėjantis Visaginas, pasak trenerio, turi šviesią ateitį.

„Manau, kad vyrų futbolo komanda galėtų atgaivinti miesto futbolo tradicijas. Tikiu, kad Visaginas turi didelę futbolo ateitį, o jei dar pajungsime regionus – galime daug ką nuveikti. Iššūkiai man patinka, be to esu vietinis, tad mano motyvacija dar didesnė. Noriu dirbti miestui“, – sakė K. Mamontovas.