Sostinės derbyje – net 12 įvarčių trileris ir skaudus BFA pralaimėjimas

Pirmos lygos IV turo derbis tarp sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) ir „Žalgirio“ B priminė amerikietiškus kalnelius. Žalgiriečio Meinardo Mikulėno pelnytas „pokeris“ pirmajame kėlinyje stipriai apsunkino BFA situaciją, tačiau šeimininkai antroje dalyje po trijų tikslių smūgių grįžo į rungtynes. Visgi jų viltis nubraukė Mato Vareikos rungtynių pabaigoje pelnyti įvarčiai, kurie leido ‚Žalgiriui“ B išsivežti pergalę rezultatu 8:4 (4:1).

Pirmosios kėlinio minutės BFA nieko blogo nežadėjo. 3 min. kairiuoju atakos kraštu link vartų pasileido Kolumbijos futbolininkas Juanas Sandovalis, kurio aštrus prasiveržimas baigėsi smūgiu į išorinį vartų tinklą. Po keleto minučių Nigerijos legionieriuas Bashiro Abdullahi puikų prasiveržimą ir perdavimą į baudos aikštelę sustabdė „Žalgirio“ gynyba.

15 min. BFA prarado kamuolį savo baudos aikštelės prieigose, o tuo pasinaudojęs ir prie vartų linijos atsidūręs varžovų kapitonas Meinardas Mikulėnas nukreipė kamuolį vartus – 0:1. Dar vienas rimtas pavojus kilo 18 min., kai Ervino Vilkaičio klastingas smūgis po pakelto kampinio praskriejo visai šalia Danielio Bukelio vartų.

Inciatyvą perėmę „Žalgirio“ B futbolininkai BFA nubaudė ir antrą kartą: 27 min. po E. Vilkaičio perdavimo iš dešiniojo krašto ir kilusios sumaišties kamuolį į vartų tinklą antrą kartą pasiuntė M. Mikulėnas – 0:2.

30 min. kamuolį perėmė Džonis Gabrielius Puzas, kamuolį palikęs C. Sandovaliui, kuris pabandė užklupti Justiną Lesicką, bet legionieriaus smūgis skriejo šalia vartų.

Dar vienas skaudus smūgis ir M. Mikulėno „hat-trick‘as“ į BFA vartus krito 32 min., kai „Žalgirio“ B kapitonas po greitos atakos ir Martyno Jakubausko perdavimo iš dešiniojo karšto trečią kartą tiksliai kamuolį pasiuntė į vartus – 0:3.

BFA pabandė atsakyti greita ataka 35 min, kai po B. Abdulahhi kamuolį vartus galva galėjo nukreipti Martinas Perveinis, o 37 min. driblingo sugebėjimus pademonstravo Vadimas Paškevičius, kurio smūgis visgi skriejo šalia vartų.

41 min. po dar vienos greitos svečių atakos pirmojo kėlinio didvyris M. Mikulėnas galva ketvirtą kartą nukreipė kamuolį į vartus – 0:4.

Visgi kėlinio gale rezultatą sušvelnino puikus M. Perveinio, kuriam perdavimą atliko D. G. Puzas, nuostabus smūgis į dešininį vartų kampą – 1:4.

Antras kėlinys prasidėjo dar viena BFA gynybos skyle: po pakelto svečių kampinio gelbėdamiesi nuo dar vieno  M. Mikulėno įvarčio kamuolį į savus vartus netyčia nukreipė patys BFA žadėjai – 1:5.

Kai jau atrodė, kad vilčių perlaužti rungtynių eigą yra mažai, BFA parodė ką sugeba. Iškart po įsimušto įvarčio, 52 min., greičio savybes pademonstravęs ir pats kamuolį perėmęs Ignas Kaškelevičius tiksliu smūgiu sušvelnino skirtumą – 2:5.

BFA spurtas nesibaigė: 65 min. po J. Sandvalio baudos smūgio kamuolį į vartus nukreipė ir pirmą tikslų smūgį Pirmos lygos sezone įsirašė B. Abdulahhi, o 67 min. J. Sanodvalis nuostabiai susistabdė kamuolį ir jį pasiuntė į vartų tinklą – 4:5.

Sutrikę ir pasimetę varžovai antroje rungtynių dalyje atrodė kaip kita komanda, o tarsi ant sparnų žaidusi BFA toliau atakavo J. Lesicko vartus.

Visgi 82 min. visas BFA viltis perlaužti rezultatą nužudė trys „Žalgirio B“ įvarčiai. 83 ir 84 min. pasižymėjo talentingasis Matas Vareika, o 85 min. pelnytas penktas M. Mikulėno įvartis įtvirtino svečių pergalę – 8:4.

BFA sudėtis: D. Bukelis, L. Valvonis, F. Campo,  A. Buteliauskas, T. Petkevičius, J. Sandoval, E. Pavlovskis, V. Paškevičius, B. Abdullahi, M. Perveinis, G. Puzas ir I. Kaškelevičius.

FK „Žalgiris“ B: J. Lesickas, A. Kapleris, G. Nikonovas, E. Vilkaitis, M. Valukonis., K. Bička, N. Stankevičius, M. Vareika, V. Piliukaitis, G. Jarusevičius ir M. Mikulėnas.