Savaitgalio apžvalga: rinktinių pertraukos metu komandos nesnaudė

Rinktinių pertraukos metu pasidžiaugę sėkmingu nacionalinės vyrų ekipos žaidimu „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komandos nesnaudė ir aktyviai ruošėsi sezono pabaigai.

Šeštadienį, spalio 10 d., rinktinių pertrauką reprezentacinės BFA komandos išnaudojo draugiškoms rungtynėms. BFA A ir BFA B kovoja dėl išlikimo Pirmoje ir II lygoje, kurių rungtynės šią savaitę nevyko. , BFA arenoje įvykusiame draugiškame susitikime pergalę 3:0 iškovojo pirmoji akademijos ekipa. Įvarčiais šiose rungtynėse pasižymėjo Tomašas Gulbickis, Arturas Skuratovičius ir Ignas Kaškelevičius. Kitą savaitę BFA A žais vienas iš lemiamų kovų su lentelės kaimynu „Kauno Žalgiriu B“.

Elitinėje lygoje šeštadienį Eduardo Skuratovičiaus vadovaujama BFA U-16 ekipa išvyko į Šiaulius, kur susitiko su šio miesto akademijos komanda. Deja, įsiveržę į priekį pirmo kėlinio pabaigoje, išvykoje mūsų jaunimas praleido tris įvarčius ir patyrė pralaimėjimą 1:3 (1:0). Vienintelį BFA įvartį šiose rungtynėse pelnė Samvelis Vardanyanas. Kol kas BFA U-16 užima 4-ą Elitinės U-16 lygos lentelės vietą.

Tačiau šiauliečių nepasigailėjo trenerių Artūro ir Tado Švaikevičių U-15 vaikinai, kurie išvykoje aikštės šeimininkus sutriuškino 10:2 (6:0). Iš U-15 rinktinės stovyklos grįžę žaidėjai parodė, kodėl yra nuolat kviečiami į stovyklas. Tris įvarčius šiose rungtynėse įmušė Patrikas Pranckus, o net trys žaidėjai pasižymėjo po du kartus: tai Margiris Čižas, Artiomas Osipovičius ir Adrianas Lickūnas. BFA U-15 kol kas Elitinėje jaunių U-15 užima 3-ią lentelės vietą.

Išvykoje svarbų turą žaidė ir Arturo Chatkevičiaus vedami BFA U-17 vyrukai. Jie Alytuje 4:1 (4:0) įveikė „Dainavos“ bendraamžius. Visi BFA įvarčiai buvo įmušti pirmajame kėlinyke, kai vienas po kito pasižymėjo du tikslius smūgius į vartus pasiuntęs Silvestras Vyšnevskis, Rokas Doroškevičius ir Martinas Garkavenka. Šeimininkai 55 min. įmušė garbės įvartį, tačiau rungtynių eigos jis nepakeitė. Tiesa, BFA U-17 rungtynes baigė mažumoje, nes Nojus Pūras užsidirbo dvi geltonas korteles. BFA U-17 užima 3-ią vietą ir tik tašku dabar atsilieka nuo „Dainavos“.

Tuo metu, šeštadienį, Fabijoniškių gimnazijos stadione vyko tikra drama. Lietuvos jaunučių U-13 rytų divizione rungtyniaujantys Igorio Morino BFA U-13 auklėtiniai su A. Narbekovo FA bendraamžiais rungtynes baigė lygiosiomis 1:1, kai iš 11 m. baudinio rezultatą 55 min. išlygino Ervinas Balabanovas. Tada stojo mušti 11 m. baudinių. Čia savo gerbėjų akivaizdoje BFA išplėšė pergalę 5:4. Savo divizione BFA U-13 kol kas yra antri. Pergalę sekmadienį 10:1 iškovojo ir U-13 B komanda, įveikusi „Elektrėnus“.

Trenerio Gintauto Sidorovo BFA U-14 ekipa toliau negaili varžovų, tačiau praleido pirmus du įvarčius. Sekmadienį, spalio 11 d., Elitinės U-14 rytų-pietų diviziono lyderiai namuose 7:2 (4:2) įveikė „Kauno Žalgirio“ vaikinus, kurie pirmieji sugebėjo pralaužti BFA gynybą dviem įvarčiais. Dabar įmuštų ir praleistų įvarčių santykis yra vis dar įspūdingas: 79:2. A. ir T. Švaikevičių puolėjas Nedas Garbaliauskas toliau muša kiekvieneriose rungtynėse: sekmadienį jis pasižymėjo „pokeriu“ (4 įvarčiais), du pridėjo Gediminas Valickis, vieną – Aleksandras Tkačukas.

Tuo metu įspūdingai žaidžia ir BFA U-14 B, kurie 10:0 (6:0) įveikė Visagino sporto centro bendraamžius. Įdomu tai, kad šiose rungtynėse po įvartį pelnė visi BFA žaidėjai, išskyrus vartininką.