Prarasti taškai namuose su „Minija“

Pirmos lygos III turo rungtynėse vyko atkakli kova tarp sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) ir Kretingos „Minijos“ komandų. Apylygėje kovoje viską nulėmė vienintelis varžovų gynėjo tikslus smūgis galva, po kurio BFA atsitiesti nepavyko. Trenerių Andžėjaus Falčiko ir Seržo Tatiefango vadovaujama jauna komanda patyrė pralaimėjimą rezultatu 0:1 (0:0).

2 min. iš tolimosios Kretingos atvykusių svečių ramybę sudrumstė legionieriaus iš Nigerijos Bashiro Abdullahi smūgis iš baudos aikštelės, kurį sustabdė „Minijos“ vartininkas Eimantas Brezgys.

10 min. po Igno Kaškelevičiaus prasiveržimo dešiniuoju kraštu ir aštraus perdavimo, deja, įkirtusiam Martinui Perveiniui kamuolio pasiekti nepavyko. Vėliau Juanas Sandovalis, apibėgęs visą „Minijos“ gynybos grandį, surado I. Kaškelevičių, bet saugui kamuolį iš po kojų išmušė varžovų gynėjai.

12 min. „Minija“ atsakė smūgiu į vartų plotą, tačiau Danieliui Bukeliui tai didesnių problemų nesudarė ir kamuolys atsidūrė BFA vartininko rankose.

18 min. prie varžovų kilo rimčiausias pavojus, kai po puikaus Vadimo Paškevičiaus perdavimo iš kairiojo baudos aikštelės krašto, galva kamuolį į vartų tinklą galėjo nukreipti J. Sandovalis, visgi Kretingos vartininkas paskutinę akimirką kamuolį pagavo. Vėliau B. Abdullahi staigų prasiveržimą nuo aikštės vidurio sustabdė „Minijos“ gynyba.

Antroje pirmojo kėlinio dalyje atakos vis dažniau vyko jau ir BFA aikštės pusėje: 24 min. po standartinės situacijos kamuolys įriedėjo į D. Bukelio ginamus vartus: visgi arbitras fiksavo pražangą ir varžovų įvartis nebuvo užfiksuotas.

32 min. ir 40 min. BFA vartų sargui teko gelbėti savo vartus po kretingiškių pavojingai pakeltų kampinių, o kėlinio pabaigoje ir nuo pavojingos atakos, kurios metu „Minijos“ žaidėjas D. Bukelį pabandė užklupto iš dešiniojo atakos krašto.

Antrasis kėlinys prasidėjo nuo BFA staigaus išpuolio, kurio metu į baudos aikštelę įšokusiam I. Kaškelevičiui smūgiuoti neleido svečių gynėjai, o M. Perveiniui įspūdingai kamuolį nukreipti per save, deja, nepavyko.

Netrukus praėjusiame ture du kartus pasižymėjęs J. Sandovalis paleido kamuolį į vartų plotą, bet jį sustabdė E. Brezgiys. Panašia ataka jau kitoje aikštės pusėje atsakė ir „Minija“.

Toliau vyko apylygis žaidimas ir abi ekipos stengėsi žaidimą persverti į savo pusę, BFA puolimo liniją pastiprino Arturo Skuratovičiaus ir Junior Laundry Tsanou pasirodymu. 70 min. I. Kaškelevičiaus gražų prasiveržimą sustabdė varžovų gynėjai, o po keturių minučių varžovų saugo Vaido Jašmonto smūgis galva skriejo virš vartų.

Tačiau viskas apsivertė 81 min., kai aukštaūgis „Minijos“ gynėjas Ričardas Šveikauskas išsivadavo iš Francisco Campo priežiūros ir galva kamuolį nukreipė į vartus – 0:1.

88 min. BFA galėjo išlyginti skirtumą, kai F. Mina atsidūrė puolimo smaigalyje, bet vidurio gynėjo iš Kolumbijos paleistas kamuolys strigo E. Brezgio rankose. Per pridėtas minutes BFA, nepaisant pastangų, pakeisti situacijos nepavyko ir „Minija“ šventė pirmąją pergalę, o BFA įsirašė pirmąjį pralaimėjimą.

BFA sudėtis: D. Bukelis, T. Petkevičius, F. Campo, E. Puzakinas, J. Sandoval, E. Pavlovskis, V. Paškevičius, B. Abdullahi, M. Perveinis, G. Puzas ir I. Kaškelevičius.

FK „Minija“: E. Brezgys, A. Vilavičius, C. Jašmontas, N. Urba, S. Juška, S. Osawa, G. Vaniuchinas, S. Karimov, H. Sako, R. Šveikauskas ir D. Šiuša.