Pirmojo spalio savaitgalio apžvalga: BFA A komandos nepralaimėtų rungtynių serija pratęsta

Prasidėjęs spalio mėnesis itin svarbus „Baltijos futbolo akademijos“ pirmajai ir antrajai komandoms, kovojančioms dėl išlikimo. Šeštadienį BFA A komanda išplėšė lygiąsias, sekmadienį BFA B šventė pergalę.

Ketvirtadienį, spalio 1 d., Arturo Chatkevičiaus BFA U-17 0:1 (0:1) nusileido lyderiams Vilniaus „Žalgiriui“. Vienintelį įvartį 41 min. įmušė Paulius Baravykas. BFA Elitinėje Jaunių lygoje užima 4 turnyrinės lentelės vietą.

Šeštadienį, spalio 3 d., Trakuose reprezentacinė BFA komanda išvykoje lygiosiomis 1:1 (0:0) sužaidė su Vilniaus „Riteriais B“ ir tęsia ketverių be pralaimėjimų rungtynių seriją. Pirmajame atkakliame kėlinyje niekas nepasižymėjo, o aikštės šeimininkai įvartį pelnė 55 min. po Valdo Paulausko tikslaus smūgio. Kai jau atrodė, kad rungtynės taip ir baigsis, 88 min. savo žodį tarė rezultatą išlyginęs BFA kapitonas Lukas Valvonis, padėjęs ekipai išlikti 12-oje lentelės vietoje ir toliau kovoti dėl išlikimo.

Tuo metu Elitinėje U-16 lygoje rungtyniaujanti Eduardo Skuratovičiaus BFA U-16 ekipa 2:4 (2:1) šeštadienį nusileido Vilniaus „Žalgirio“ bendraamžiams. Savo aikštėje rungtyniavę BFA futbolininkai  praleido pirmieji, bet atsitiesė po Rafalio Voinickio ir Samvelio Vardanyano įvarčių. Visgi antroje rungtynių dalyje žalgiriečiai atsakė trimis įvarčiais ir dar vieną galėjo pelnyti iš 11 m. baudinio, kurio nerealizavo. BFA U-16 yra kol kas 4 pietų-rytų zonos lentelės vietoje.

Tačiau trenerių A. ir T. Švaikevičių vadovaujama BFA U-15 atsirevanšavo už U-16 pralaimėjimą ir 2:1 (2:1) įveikė Vilniaus „Žalgirio“ jaunimą. Abu įvarčius pelnė stabiliai šiame čempionate mušantis puolėjas Nedas Garbaliauskas. Šiuo metu Elitinėje jaunių U-15 lygoje pietų-rytų zonoje BFA užima 3 vietą.

Sekmadienį, spalio 4 d., BFA arenoje su Kėdainių „Nevėžiu B“ žaidė dėl išlikimo II lygoje kovojanti BFA B komanda. Haroldo Šidlausko ir Arturo Chatkevičiaus vyrukai 2:0 (0:0) antrą kartą šiame sezone įveikė kėdainiškius. 53 min. gražų įvartį galvą po kampinio į tolimąjį vartų kampą įmušė Andrius Kežūnas, o 59 min. BFA B pergalę įtvirtino Matas Tijušas. BFA B pakilo į 10 turnyrinės lentelės vietą.

U-14 Jaunučių čempionato rytų-pietų divizione rungtyniaujantys Gintaro Sidorovo U-14 vaikinai eilinį kartą sutriuškino savo varžovus įspūdingu rezultatu 16:0 (11:0). Šį kartą nepasigailėta FA „Ateitis“ futbolininkų, kuriems šiose rungtynėse N. Garbaliauskas pirmajame kėlinyje įmušė penkis (!) įvarčius. Keturis pridėjo Lukas Klišys, po du įmušė Nikas Benevičius ir Gediminas Valickis. 84:0 taip atrodo pirmaujančių U-14 vaikinų pelnytų ir praleistų įvarčių santykis.

Tuo metu BFA U-14 B ekipa po atkaklios kovos 3:2 (2:0)įveikė „Vilnius Football Academy“ bendraamžius. BFA pirmajame kėlinyje pirmavo po Mariaus Madseno ir Roko Vilkuočio įvarčių. Tačiau varžovai atsakė dviem įvarčiais, o R. Vilkuotis susirinko dvi geltonas korteles ir paliko savo komandą mažumoje. 69 min. pergaliną įvartį pelnė Nojus Petkus.

Igorio Morino vedama BFA U-13 komanda, kuri akademijos garbę gina Jaunučių Rytų divizione, su VFA „Geležinis Vilkas“ pasidalijo po įskaitinį tašką, kai su varžovais išsiskyrė taikiai 1:1 (0:1). Vienintelį įvartį iš 11 m. baudinio pelnė Aleksandras Tkačukas.