Dramos BFA išvykų rungtynėse

„Baltijos futbolo akademijos“ komandos šį savaitgalį leidosi į išvykas, į kurias nuo šiol mūsų žaidėjus lydės transporto bendrovė „Ollex“. Rungtynėse netrūko dramų: iš rankų išleistos pergalės, rungtynių gale išplėštų lygiųjų.

Net dvejas rungtynes per savaitę sužaidė trenerio Haroldo Šidlausko BFA B ekipa. Trečiadienį, gegužės 12 d., Fabijoniškių gimnazijos stadione BFA B 3:0 (0:0) įveikė Futbolo akademija „Šiauliai“ B komandą. Pirmajame kėlinyje mūsiškiai žaidė atsitraukę ir inciatyvą atidavė varžovams, tačiau antrajame kėlinyje du Deniso Podubno ir vienas Arturo Skuratovičiaus įvarčiai leido BFA B iškovoti pergalę prieš lentelės kaimynus.

Po kelių dienų, šeštadienį BFA B laukė išvyka į Kybartus, kur, deja, antroji akademijos komanda nusileido „Sveikatos“ ekipai rezultatu 2:3 (1:1). Kova buvo permaininga: 8 min. pasižymėjo Esmilis Kaušinis, bet šeimininkai greitai rezultatą išlygino. Antroje rungtynių pusėje 54 min. varžovai išsiveržė į priekį, tačiau 75 min. Rokas Doroškevičius vėl atkūrė intrigą. Visgi 79 min. „Sveikata“ realizavo 11 m. baudinį, kuris leido įsirašyti 3 taškus. BFA B su 11 taškų šiuo metu yra 11-ikti.

Tuo metu penktadienį, gegužės 14 d., Pirmos lygos 8–as turas pasižymėjo įvarčių gausa, BFA pirmos komandos gauta raudona kortele ir dramatiška pabaiga. Išvykos rungtynės su FK „Sūduva“ B baigėsi dramatiškomis lygiosiomis 3:3 (2:3). Ilgą laiką Marijampolėje BFA pirmoji komanda pirmavo, bet 90+5 min. praleido išlyginamąjį varžovų įvartį. Pirmajame kėlinyje pasižymėjo ir pirmąjį įvartį lygoje pelnė Junior Tsanou, Juanas Sandovalis ir Martinas Perveinis, „Sūduva“ B atsakė 2 įvarčiais. 55 min. BFA liko dešimtyje, kai jau antrą sezone raudoną kortelę išvydo Francisco Campo. BFA pirmavo iki pat kėlinio galo ir kai atrodė, kad 3 taškai ranka pasiekiami, 90+5 min. V. Žemaičio įvartis leido šeimininkams išplėšti tašką. Seržo Tatiefango ir Andžėjaus Falčiko ekipa su 4 taškais šiuo metu yra 12-oje lentelės vietoje.

Tuo metu Elitinėje jaunimo lygoje BFA U-15 ir U-16 vyko į Šiaulius, kur susitiko su miesto akademijos komandomis. Po to, kai treneriai Artūras ir Tadas Švaikevičiai išleido net 6 savo auklėtinius žaisti su U-16 rinktine tarptautinio turnyro Kroatijoje, BFA U-15 (1 vieta, 52 taškai) turas praėjusį savaitgalį buvo nukeltas. Tačiau pertrauka nepakenkė vaikinams, kurie išvykoje užtikrintai 5:0 (1:0) įveikė „Šiaulių“ (7 vieta, 9 taškai) bendraamžius. Jau eilinį sezono „hat-trick‘ą“ pelnė puolėjas Nedas Garbaliauskas, kuris, beje, galėjo pasižymėti dar vienu įvarčiu, po vieną pridėjo iš Kroatijos grįžę Adrianas Lickūnas ir Margiris Čižas.

Mažiau pasisekė BFA U-16 (6 vieta, 24 taškai), kuri identišku rezultatu 0:5 (4:0) pralaimėjo „Šiaulių“ (5 vieta, 27 taškai) akademijos ekipai.

Lietuvos Jaunučių čempionate Gintauto Sidorovo BFA U-14 (1 vieta, 51 taškas) išvykoje 4:2 (3:1) įveikė „Kauno Žalgirio“ (6 vieta, 28 taškai) jaunuosius futbolininkus. N. Garbaliauskas pasižymėjo dubliu, po įvartį pridėjo Ernandas Adomavičius ir Nikas Benevičius.

Tuo metu Pirmoje lygoje BFA U-14 1:4 (0:3) nusileido „Vilnius football academy“ ekipai, o paguodos įvartį mačo pabaigoje pelnė Arsenijus Morozovas.

Taip pat Jaunučių čempionate žaidžianti Igorio Morino BFA U-13 (2 vieta, 35 taškai) išsigelbėjo rungtynėse su „TFA Riteriais“ (6 vieta, 10 taškų), kurie ilgą laiko pirmavo. Atkaklios rungtynės baigėsi lygiosiomis 2:2 (1:0). Du įvarčius įmušę „TFA Riteriai“ pirmavo iki 57 min, bet tada vos per dvi minutes įvarčius įmušė Ervinas Balabanovas ir Arturas Stoliarčikas, kurie leido BFA išplėšti tašką.

Nuotraukos: Kazys Paulauskas.