BFA savaitgalio apžvalga: BFA U-16 atsitiesė po septynių pralaimėjimų

„Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) ekipoms priešpaskutinis gegužės (21-22 d.) savaitgalis atnešė svarbių taškų ir seniai iškovotų pergalių.

Elitinės jaunimo lygos (EJL) čempionate po septynių iš eilės pralaimėjimų atsitiesė Dmitrijaus Kartašovo BFA U-16 (6 vieta, 27 taškai), kuri įtikinamai 3:0 (2:0) BFA arenoje įveikė kitos sostinės akademijos „Ateities“ futbolininkus (8 vieta, 6 taškai). Įvarčius šiose rungtynėse pelnė Dovydas Petrauskas, Titas Stakėnas ir Samvelis Vardanyanas.

Tuo metu Pirmoje lygoje ilgai pirmavusi BFA U-16 (2 vieta, 28 taškai) praleido varžovų įvartį 73 min. ir 1:1 (1:0) pasidalijo po tašką su Vilniaus „Žalgirio“ (4 vieta, 18 taškų) bendraamžiais. Vienintelį BFA įvartį 18 min. pelnė Artiomas Rinkevičius.

Itin svarbią pergalę prieš lentelės kaimynus FA „Ateities“ (3 vieta, 42 taškai) futbolininkus iškovojo Arturo Chatkevičiaus BFA U-17 (2 vieta, 45 taškai). Vaikinai pergalę pasiekė rezultatu 2:0 (1:0), kai pirmajame kėlinyje pasižymėjo Edgaras Pavlovskis, o rungtynių gale, 90 min., pergalę įtvirtino Esmilis Kaušinis.

Pirmoje lygoje BFA U-17 (3 vieta, 40 taškų) taip pat šventė pergalę išvykoje 3:1 (1:1) įveikdama Kėdainių „Nevėžio“ bendraamžius (8 vieta, 16 taškų), o 3 taškus užtikrino Dominiko Bogdonovičiaus, Sylvesterio Višnevskio ir Danieliaus Selčinskio įvarčiai.

Šeštadienį BFA U-15 (1 vieta, 55 taškai), vedama trenerių Artūro ir Tado Švaikevičių 2:1 (2:0) įveikė
„TFA-Riterių“ bendraamžius (3 vieta, 42 taškai) ir toliau žengia be pralaimėjimų. Pirmajame kėlinyje Artiomo Osipovičiaus ir Nedo Garbaliausko įvarčiai išvedė BFA į priekį, varžovai skirtumą sušvelnino antroje rungtynių dalyje.

Lietuvos Jaunučių U-14 čempionato lyderė Ginto Sidorovo BFA U-14 (1 vieta, 54 taškai) toliau užtikrintai žengia tolyn. BFA ekipa 6:0 (2:0) įveikė „Marijampolės FC“ (8 vieta, 20 taškai), o po dublį pelnė Nedas Garbaliauskas ir Nikas Benevičius, po vieną pridėjo Kirilas Ambrusevičius ir Lukas Klišys. Pergalę BFA U-14 (22 vieta, 44 taškai) pelnė ir Pirmos lygos pirmenybėse, kur 11:0 nepasigailėjo SC „Visaginas“ (11 vieta, 3 taškai). „Hat-trick‘ą“ čia pelnė Arsenijus Morozovas, dublį pridėjo Danielius Ferkovičius.

Jaunučių U-13 žaidžianti Igorio Morino ekipa (2 vieta, 35 taškai) 0:1 (0:0)  nutraukė dviejų nepralaimėtų rungtynių seriją ir nusileido VFA „Geležiniam vilkui“ (4 vieta, 31 taškas). Varžovai vienintelį rungtynių įvartį pelnė pačioje sostinės akademijų susitikimo pabaigoje.

Tuo  metu  pernai iki trečio etapo nužygiavusi BFA pirmoji ekipa šeštadienį pasitraukė iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro dešimtyje nepasipriešinusi A lygos komandai Kėdainių „Nevėžiui“, kuris atsirevanšavo už praėjusių metų pralaimėjimą pergale 2:0 (1:0) ir žengė į kitą etapą. Andžėjaus Falčiko ir Seržo Tatiefango ekipa praleido pirmojo kėlinio pradžioje, jų pastangas antroje rungtynių dalyje nubraukė antras kėdainiškių įvartis ir BFA kapitonui Lukui Valvoniui parodyta raudona kortelė, po kurios galutiniam šturmui pritrūko ir jėgų, ir laiko.